Mutlu İnsanlar

Psikolojik destek almaya karşı olumsuz düşüncelerimle eşimin tavsiyesi üzerine terapi sürecimiz başladı. Hatta eşimin ısrarıyla diyebilirim. İçerikten çok bahsetmek istemiyorum. Eşref Bey sayesinde isteklerimin, kendimin farkına vardım. Mutlu olmayı istemekle nasıl mutlu olacağını bilmek çok farklı şeylermiş. Çok teşekkür ederim.
Aysel E*
Ev Hanımı
Eşimle beraber yaşadığımız bazı zorluklar nedeniyle görüşme fırsatımız oldu. Sadece birbirimizin sözünü kesmeden bir uzmana konuyu anlatırken dahi çokda büyük bir problem olmadığını düşünmeye başladık. Eşref Beyin bu esnada sorduğu sorular, güler yüzlü yaklaşımı ilişkimizde yön değiştirdi. Üç kez ziyaret ettik kendisini.
Ahmet S*
Mühendis
Tanıştığımızda henüz on yedi yaşındaydı. Öğretmeni olmakla iftihar ediyorum. Bir seminerinde dinleyici olmanızı çok isterdim. Ondan etkilenmemek mümkün değil... Şimdilerle öğrencilerimle ilgili her konuda saat gözetmeksizin yardımlarıyla katkıda bulunduğu için teşekkür ederim.
Şeref Şimşek
Matematik Öğretmeni
Eşref Beyi internetten araştırarak randevu aldım. Kendimle ilgili çok acımasız düşüncelerim vardı. Act terapisini araştırdıktan sonra bana iyi geleceğini düşünerek gittim. Eşref Bey söylediğiniz her kelimeyi dinliyor. Kendime bu kadar acımasız olmamın bir çok nedeni olduğunu anladım. Kendime eziyet etmişim onca zaman halen ayda bir gün terapiye katılıyorum.
Esra T*
Oğlumun okulda yaşadığı problemlerden dolayı sık sık rehberlik servisinden aranıyordum. Okuldaki psikolojik danışmana bir uzmana mı gitsek diye sorduğumda Eşref Beyi tavsiye etti. İlk hafta normaldi, ikinci hafta oğlum üniversiteleri meslekleri araştırmaya başladı. Şuan kendi hazırladığı ders programını uygulamaya çalışıyor. Bunlar bizim için inanılmaz. Çok teşekkür ederiz, oğlumuzu bize kazandırdı.
Hale K*
Oğlum lise üçüncü sınıfta bizden git gide uzaklaşmaya başladığını düşünüyorduk. Her konuşmamızda öfkeli ve hırçın cevaplarla sanki bir suç işlemişiz gibi davranmaya başladı. Eşref Beyle tanıştırmak istediğimde de hırçındı. Gitmek istemedi. Tanıştıktan sonra ilk başta siz istiyorsunuz diye gidiyorum dedi. Şimdi randevu için kendisi arıyor iki haftadır. Bence bu yaşta her öğrencinin Eşref Bey gibi bir danışmanı olmalı.
Nuray E*
Öğrenmekten bu denli keyif alan birine şahit olmadım. Öncelikle dostluğunu kazanmış olmaktan mutluluk duyuyorum.
Melih Çıplakkılıç
Doktor
Eşref hocam hayati anlayarak yaşayan, yaşadıklarını kendine değer katan kattiklariyla etrafina ışık saçan bir hocamiz. Kendisini tanımak, bakış açılarindan ve pozitif anlayışlarindan faydalaniyor olmak hepimiz için bir şans...
Alp Can
Okul Yöneticisi(Kurucu)
Eşref henüz öğrenciyken çevresine duyarlı, insanların hayatlarına dokunmaktan keyif alan yapısıyla örnek olurdu. Onu tanıyan ve iletişimde olan herkesi şanslı bulduğumu ifade edebilirim.
Selcen Kurtoğlu
Akademisyen
Esref can sosyal, enerji dolu ve lider ruhlu biridir. Ayrica Esref Can’ı akademik anlamda da caliskan, hirsli, surekli ogrenmeye ve kendini gelistirmeye istekli biri olarak tanimlayabilirim. Universite hayati boyunca derslerindeki basarisinin yani sira kurdugu topluluklar ve duzenledigi etkinlikler ile de hep ne kadar yardimsever ve caliskan oldugunu gostermistir. Ozellikle insanlarla iletisimi konusunda oldukca basarili olan Esref Can, kivrak zekasiyla da etrafindaki herkesi etkilemistir.
Nihan Yıldırım
Akademisyen
Eşref Hocamı yaklaşık 4 yıldır bizzat tanıma ve birlikte çeşitli işler yapma imkanım oldu. Kendisini; öz farkındalığı yüksek, iş ahlaki ve iş disiplini muhteşem biri olarak tanımlamam da onun; kişilik ve karakter özelliklerinin işe yansımasını çok iyi özetler sanırım. Herkes bir işi yapabilir ama herkes hakkıyla yapamaz. Bu ve alanındaki uzmanlığı anlamında kendisi çok değerlidir. Artık insanlar için 'zor bulunanlar' kriteri de ekledigimizi düşünürsek kendisi listenin başında yer alır. Umarım yeni işinde de hak ettiği başarıyı elde edecektir.
Tuğçe Şahin
Psikolog